Svinovací metry SOLA

Proč svinovací metry od rakouského výrobce SOLA?

PŘESNOST MĚŘENÍ

Na přesnosti měření závisí výsledek Vaší práce. Proto jsou všechny svinovací metry SOLA zařazeny do I. nebo II. třídy přesnosti dle evropských norem.  

Evropská norma přesnosti ± mm po celé délce 
délka  třídy I  třídy II  třídy III 
2 m  0.30  0.70  1.40 
3 m  0.40  0.90  1.80 
 5 m  0.60  1.30  2.60 
8 m  0.90  1.90  3.80 
10 m  1.10  2.30  4.60 

.

NAVÍJENÍ PÁSMA

Velmi hladký chod pásma zajišťuje systém SOLA. Optimálním a prostorově úsporným způsobem navinuté pásmo - pouzdro je menší a ergonomické. Hybnost a dojezd koncového háčku je jemně absorbována tlumičem. To výrazně přispívá k delší životnosti pásma.

 Navíjení pásma

ARETACE

Brzdící mechanismus svinovacího metru Big T, Pro-Tm, Tri-Matic a Polpular se skládá ze dvou částí. To zaručuje dokonale přesné uzamčení a nedochází tak k tažení pásma zpět do pouzdra jako u metrů bez této brzdy.

Aretace 

HÁČKY

Důležitou součástí každého svinovacího metru je háček. Ten je posuvný, což zaručuje vysokou přesnost jak při přiložení háčku (1) tak při zaseknutí (2). Míra posunutí je rovna tloušťce háčku. Protože se jedná o důležitou a citlivou část metru, byl háček několikanásobně posílen.

Posílený obal
Nýtovaný koncový háček:
2 nýty 2/3 m
3 nýty 5 m
4 nýty 8/10 m

 Háčky

STRUKTURA PÁSMA

Pásmo u všech metrů SOLA je matné, neodráží lesk a je proto velmi dobře čitelné. Vyrobené je z vysoce kvalitní oceli, která má vysoký obsah uhlíku.

 Struktura

STAND-OUT

Pro dosažení klidného chodu musí být konkávnost pásma nastavena na optimální hodnotu. Velmi vysoká konkávnost je pro klidný chod nežádoucí. Proto jsou pásma SOLA optimálně nastavena.